30 Temmuz 2010 Cuma

Midlake


Melankoliklerin İntikamı!


Uzun bir aradan bu yana albüm çıkarmayan Midlake, sonunda yeni albümünü çıkardı. The Courage of Others adını taşıyan albüm, bakalım kaç şarkıdan oluşuyormuş. Baktım 11 şarkıdan oluşuyormuş.


Bandı birazcık başa alalım. Midlake'i bilmeyenler için bir tarif yapalım. Midlake aslen taş gibi bir slowcore grubudur. Yeterince melodik bir gruptur. Misal midlake seven kişi, Songs: Ohia da sever, tersi de geçerli tabi. Yani Songs: Ohia'nın yaptığı müziği aklınızda tutun, sonra ona epeyce bir Jethro Tull ekleyin çünkü bol bol yan flüt kullanmaktalar. İşte o müzik Midlake.


Yeni albümlerine geçecek olursam; şu ana kadar yaptıkları en karanlık, en melankolik iş diyebilirim. Hani albümü bitirdiğinizde hala aynı mutlulukla hayata devam edebiliyorsan, sen ya bu hayatı çözmüşsündür ya da yoga falan yapıyorsundur. Başka bir ihtimal olduğunu düşünmek istemiyorum.


Albüm bittiğinde hayata şöyle okkalı bir küfür ettiğimi biliyorum. Albümü daha çok analiz etmek istiyorum, farklı kelimelerle anlatmak istiyorum ama inanın bu albümü anlatacak kelimeler o kadar az ki. Olabilecekleri de yazdım zaten. Melankoliklerin intikamı çok fena olmuş. Açıkçası bu kadarını ben de beklemiyordum. Kesinlikle dinlemeniz önerilir.

27 Temmuz 2010 Salı

VIDEO # Gogol Bordello - Pala Tute


Pala Tute'nin yeni video klibinin çıktığı şu günlerde zaten samimi olan bu grubun, daha da samimi görüntülerinin yer aldığı şu videosunu paylaşmayı uygun görüyorum.

Haydi izleyelim...

Le la le la le la, le la...


Tindersticks'in Bilet Fiyatları Açıklandı!

20/21 Eylül tarihlerinde Babylon'da Mavi Müzik tarafından gerçekleştirilecek olan Tindersticks konserinin ön bilet satış fiyatları Biletix'te yerini aldı.

Daha öncesinde 2003 ve 2009 olmak üzere ülkemize 2 kere daha gelmiş bulunan bu İngiliz adamlar topluluğu, 2010 yılının başında çıkardığı Falling Down a Mountain albümü ve diğer klasikleşmiş eserleri ilen yine sevenlerini mest edecek gibin...

Ha konser fiyatı ise; 55.50 TL

16 Temmuz 2010 Cuma

Cire

Tool, A Perfect Circle, dredg ana başlığı altında incelenebilecek olan, Rishloo, Abigail's Ghost, Demians, Oceansize vb. birçok grupla birlikte ismini anabilecek olduğumuz solo projeden hallice bir gruptur Cire...

Grubun söz, beste, vokal, gitarlar ve miksaj işlemi gibi can damarı olan tüm şeylerinin icracısı olan  Eric Johanson, yanına baterist Chris O'Guinn'i de alarak bu ''grup'' müziğini yapmaya başlamışlar. Johanson aynı zamanda Emptyself adını verdiği solo projesi ile de biraz Ambient, biraz Progressive Rock, biraz Trip Hop sularında bir müzik üretmektedir ki o da ayrı dadından yinmiyor. Bunu da yine grubun adını taşıyan 2005 yılı albümüyle gözümüze gözümüze sokuyor.

Yeniden Cire'ye gelecek olursak, şu ana kadar yayımladıkları 3 adet albümün mevcut olduğunu söyleyebiliriz ki benim için en anlamlı olanı da 2006 yılı albümleri olan Wholesale Buyout'tur. Bizzat garantisi benim...

Sonuç olarak üstte saydığım gruplardan herhangi birine bir ilginiz olup, Cire ismini daha işitmediyseniz, hemen şimdi kulak verin...

http://www.myspace.com/thecire
http://www.cire.tv
http://www.lastfm.com.tr/music/Cire

12 Temmuz 2010 Pazartesi

Sonisphere 'Kulisi'

Araştırmacı gazetecilik aşkıyla yanıp tutuşan bir birey olarak, bu şok Sonisphere kulis resimlerini paylaşmaktan gurur duyuyorum.

Facebooktaki arkadaşım, seni seviyorum bu arada. Muckss.

Bu kulislerde kullanan gruplar ise, Rammstein, Accept, Manowar, Slayer ve Metallica imiş.

Fotoğrafların hakkı saklıdır. Pazarlığa tabidir. İndirim yapılabilir.

9 Temmuz 2010 Cuma

Brandon Boyd'dan Solo Albüm: The Wild Trapeze

Incubus'un vokali olarak tanıdığımız genç kızların sevgilisi Brandon Boyd'un solo albümü The Wild Trapeze 6 Temmuz itibariyle çıktı!

Albümün ilk video klibi ise Runaway Train adlı parçaya geldi.

İzliyoruz...


Brandon Boyd "Runaway Train" from Ryan  Adams on Vimeo.

5 Temmuz 2010 Pazartesi

A Super Comeback

Türkiye'nin Euro 2008'deki lakabıydı 'Comeback'. Her spiker "A Super Comeback" tümcesini demezse olmazdı.

Tamam Euro 2008 güzeldi ancak, 2010 yılının "A Super Comeback" ödülü kuşkusuz A Perfect Circle ve Tool'dan gelen güzel iki albüm haberine gitti. A Perfect Circle yeniden albüm yapma yolunda, Tool ise albüm çalışmalarına başlamıştı bile. Hatta şarkılar hakında bir kaç ipucu da sundu;

"With that in mind, here are some potential subjects for new Tool songs:

01. an 11-minute diatribe in which keenan rants and raves at bp for the deepwater horizon disaster that's left a massive oil spill in the gulf of mexico. keenan once sang about wanting the apocalypse to drown los angeles and the world in a flood on "aenema." looks like people will now be drowning in oil instead. how's that for a whole new spin on "learn to swim," eh, bill hicks?

02. an entire album based on gustav holst's the planets, except about how humans pollute the rest of the solar system with space junk, refuse, oh, and oil. thanks, dinosaurs.

03. a tune called "ganglion," about the nerve cell bodies that make up the human brain. its lyrics should be impossible to understand because so is the brain.

04. a really long, extended tune about dark matter and experimental particle physics, in which keenan starts out with heavy breathing and then uses the lyrics to explain how dark matter is basically a metaphor for the human condition (hey, it'd work somehow — they've already done it with "parabola").

05. a song about thoth, the egyptian god of magic, writing, science and the judgment of the dead. he has a head of an ibis and you don't get more metal than him in terms of egyptian deities. forget anubis. the song will mostly focus on judgment in the afterlife and — inexplicably — connect science to it.

06. some kind of song referencing the golden ratio which is only 1.6180339887 minutes long. hell, if they already referenced the fibonacci numbers in "lateralus"...

07. another song railing against rush limbaugh, glenn beck, bill o'reilly and tv evangelists.

08. a song about the ulam spiral, which sees keenan yelling out a particular word at two, three, five, seven, 11, 13, 17, 19, 23, 29, 31, 37, 41, 43 and 47 seconds. of course, the music is constructed in a similar spiral and repetitive fashion.
"

Peki bunları nerden mi biliyoruz?

Şuradan

"What a goaalllllllll, A super comeback Andy" ( What a goal ve A Super Comeback Andy arasında kahkaha olmazsa, olmaz)