25 Ekim 2012 Perşembe

TOP 5 | The Pineapple Thief


2008 yılında Vecihi ile özellikle takıldığımız belli başlı gruplarımız vardı. O zamanlar ağırlıklı olarak dinlediğimiz "Progressive Rock" janrını seven her müziksever gibi Steve Wilson'ın yaptığı işleri merakla takip ediyor, Porcupine Tree'yi de hayranlıkla dinliyorduk. Yine Last Fm ve o zamanlar takıldığımız forumların sayesinde Porcupine Tree similar'ı olarak dinlemeye başladığımız Pineapple Thief'i halen arkamızda bırakamadık. (ki hiç öyle bir niyetimiz yok.)

Hayatımıza öylesine girmişti ki bu grup, dinlemeden duramıyor, yüreklerimizi dağlayıp, genç yaşta dert sahibi oluyorduk adeta. Yeni çıkardıkları son albümü All The Wars'un üstüne PT'nin işte bu dert sahibi yapan şarkılarından seçmeler yapıp, tanımayanlarla da tanıştırmanın tam zamanı olduğunu düşündük.

Ve işte The Pineapple Thief'in bendeniz tarafından hazırlanan Top 5'i !


1 - Pineapple Thief - The Bitter Pill / Variations On A Dream (2003)2 - Pineapple Thief - All the Wars / All The Wars (2012)3 - Pineapple Thief - Run Me Through Variations On A Dream (2003)4 - Pineapple Thief - The Sorry State / Tightly Unwound (2008)
5 - Pineapple Thief - My Debt to You / Tightly Unwound (2008)1 yorum: